Maj 2020 v Medobčinskem muzeju Kamnik

vse enote
Kdaj: od 05.05.2020, 10:00 do 30.05.2020, 18:00

V maju smo ponovno odprli vrata v vse enote Medobčinskega muzeja Kamnik – muzej na gradu Zaprice, Rojstno hišo Rudolfa Maistra, Galerijo Miha Maleš in Galerijo Pogled. V slednjih dveh je ogled razstav za obiskovalce v letu 2020 brezplačen.

Pričakujemo vas od torka do sobote, od 10. do 18. ure.

Trenutno so na ogled naslednje razstave:

Muzej – grad Zaprice, Muzejska pot 3, Kamnik

·         Stalna razstava Odsevi kamniških tisočletij
·         Stalna razstava Na planincah luštno biti – življenje na kamniških planinah
·         Stalna razstava Kamniško meščanstvo
·         Stalna razstava Thonetovo pohištvo
·         Stalna razstava Zgodbe v kamnu – lapidarij
·         Občasna razstava Izgubljena rimska poštna postaja
·         Občasna razstava Ferry Souvan 100
·         Občasna razstava Neverjetne gore – geolov po gorenjskih muzejih in izbranih gorah
·         Občasna razstava Na sodu smodnika

Rojstna hiša Rudolfa Maistra, Šutna 23, Kamnik

·         Stalna razstava Rudolf Maister – general, domoljub, pesnik in bibliofil
·         Občasna razstava Naši mejniki. Boji za severno mejo in Maistrovi borci s kamniško-domžalskega območja.

Galerija Miha Maleš, Glavni trg 2, Kamnik

·         Stalna razstava Miha Maleš – poetični slikar
·         Občasna razstava Ivo Mršnik: Nekaj črt in kakšna pika – grafike, risbe

Spletni razstavi

·         Polona Lovšin – ilustracije
·         Dr. Stane Gabrovec – starosta slovenske arheološke in muzejske stroke

18.maja po vsem svetu praznujemo MEDNARODNI MUZEJSKI DAN. Letošnja tema je Muzeji in enakost: raznolikost in inkluzivnost. Prilagojeno ukrepom zoper COVID-19 se bomo slovenski muzeji predstavili v skupni spletni knjižici. Ogledate si jo lahko tukaj:ICOM_MMD_Knjižica (1)

Vseeno pa vas v ponedeljek, 18. maja 2020, med 10. in 18. uro vabimo na brezplačen obisk v muzej na grad Zaprice, Muzejska pot 3 v Kamniku.

28.maja odpiramo kar na dveh razstaviščih razstavo ilustracij Polone Lovšin. Razstava bo na ogled v razstavišču Centra Ivana Hribarja v Trzinu in v Galeriji Pogled v Kamniku.

Ker želimo zagotoviti vse potrebno za varen in prijeten obisk, vas prosimo, da se ob obisku dosledno držite priporočil https://www.muzej-kamnik-on.net/obvestilo-o-odprtju-medobcinskega-muzeja-kamnik/.  Veselimo se ponovnega snidenja ter se vam zahvaljujemo za spoštovanje vseh smernic in s tem za skrb za vašo in našo varnost.

Vabljeni.