Muzej in uprava MMK grad Zaprice

Poletni čas (od 1. 4. do 31. 10.):
od torka do sobote: od 10. do 18. ure,
nedelja, ponedeljek in prazniki (razen izjem): zaprto

Zimski čas (od 1. 11. do 31. 3.):
od torka do petka: od 8. do 16. ure,
sobota: od 10. do 16. ure,
nedelja, ponedeljek in prazniki (razen izjem): zaprto

Vstopnina

Odrasli2,50 €
Odrasli – ogled z vodstvom3,00 €
Šolska mladina1,50 €
Šolska mladina – ogled z vodstvom2,00 €
Družinska vstopnica (2 odrasla, 1 otrok, vsak naslednji otrok ima vstop prost)6,00 €

Prost vstop

Brezplačni ogledi brez vodstev za člane ICOM, SMD, PRESS, predšolske otroke, otroke in odrasle s posebnimi potrebami, spremljevalce skupin in brezposelne osebe.

Dostop

Medobčinski muzej Kamnik ima upravne in razstavne prostore na gradu Zaprice, na majhni vzpetini pred mestom Kamnik (22 km od Ljubljane, 11 km od letališča Brnik, v bližini železniške in avtobusne postaje). Možen je dostop z avtomobilom, kombijem ali manjšim avtobusom, na voljo je tudi nekaj parkirnih mest.

Dostopnost za gibalno ovirane

Razstavni prostori v pritličju muzeja – gradu Zaprice so dostopni tudi za gibalno ovirane obiskovalce.

Najava skupin

Skupine obiskovalcev (najmanjše število je 10), ki si želijo vodene oglede po razstavah ali izvedbo drugih organiziranih programov, kot so delavnice, učne ure ipd., se morajo predhodno napovedati po telefonu 01 8317 662 ali na elektronski naslov info@muzej-kamnik-on.net; zora.torkar@guest.arnes.si. Najave obiska sprejemamo vsaj pet dni pred želenim terminom, in sicer vsak delavnik med 7. in 15. uro.

Poslušaj vsebino: