Ta veseli dan kulture v Kamniku

Objavljeno: 20.11.2018

V ponedeljek, 3. decembra 2018 vas v našo družbo ponovno vabimo muzealci, gledališčniki, glasbeniki in številni drugi kulturni delavci, da si brezplačno ogledate razstave, vodenja, delavnice, predstave, koncerte in druge dogodke. Ob obletnici Prešernovega rojstva bo letos še posebej slovesno, saj obeležujemo evropsko leto kulturne dediščine.

V Medobčinskem muzeju Kamnik bodo na ta dan odprla vrata vse tri enote: muzej na gradu Zaprice in Galerija Miha Maleš od 10. do 18. ure, Rojstna hiša Rudolfa Maistra do 17. ure. Ogled razstav je brezplačen.

V muzeju na gradu Zaprice pa smo za vas pripravili dva dogodka:
• ob 16.45: muzejska delavnica Izdelajmo nakit iz pozne bronaste dobe.
Delavnico bo vodila restavratorka – konservatorka Tea Kregar.
• ob 17.00: Javno vodstvo po novi arheološki razstavi Pogrebni ritual v pozni bronasti dobi.
Skrivnost groba iz Ulice Toma Brejca v Kamniku. Vodila bo kustosinja Janja Železnikar.