"Sprehodite" se po poti neustrašnega generala Maistra

Objavljeno: 01.11.2021

Maistrovo pot

je ob velikanskem deležu družine Maister soustvarjalo 15 slovenskih muzejev, arhivov in knjižnic.

Vodja projekta: mag. Zora Torkar, idejna zasnova: Alenka Juvan in Katarina Mahnič, koordinatorja Alenka Juvan in mag. Jože Podpečnik, strokovni odbor: mag. Zora Torkar, Alenka Juvan (MMK); Renny Rovšnik, mag. Jože Podpečnik (NMS); dr. Vlasta Stavbar (UKM); mag. Marijan Rupert (NUK); dr. Dragan Matić (ARS), dr. Marko Štepec (MNZS); mag. Zvezdan Markovič (Vojaški muzej SV).

Pri snovanju Maistrovi poti so sodelovali: Narodni muzej Slovenije, Muzej novejše zgodovine Slovenije, Gorenjski muzej Kranj, Dolenjski muzej Novo mesto, Muzej novejše zgodovine Celje, Vojaški muzej Slovenske vojske, Pokrajinski muzej Maribor, Muzej narodne osvoboditve Maribor, Koroški pokrajinski muzej, Narodna in univerzitetna knjižnica, Univerzitetna knjižnica Maribor, Arhiv Republike Slovenije, Pokrajinski arhiv Maribor, Zgodovinski arhiv Ptuj in Borut Maister.

Vabljeni na sprehod po mestih in krajih, ki so tako ali drugače povezani z enim največjih Slovencev v naši zgodovini: