Sklepno dejanje dobrodelne dražbe likovnih del

Objavljeno: 12.10.2023

Obvestilo za medije

V sredo, 11. oktobra 2023 sta v Galeriji Miha Maleš predstavnika organizatorjev – pobudnica akcije Saša Bučan iz Medobčinskega muzeja Kamnik in predstavnik soorganizatorjev Matevž Bergant – predsednik Lions kluba Kamnik,  simbolno predala izkupiček dobrodelne dražbe – 10.150 evrov predsedniku Gorske reševalne službe Kamnik – Jerneju Lanišku.

Tako organizatorji kot tudi prejemniki donacije so izrazili zadovoljstvo z uspešno akcijo, v kateri so sodelovali številni umetniki, med njimi so bili seveda tudi  kamniški. Darovali so 90 del ter tako s svojim ustvarjanjem vsaj malo prispevali k sanaciji škode po katastrofalnih poplavah v Kamniku.

Na fotografiji:

Z leve proti desni: Matevž Bergant, Jernej Lanišek in Saša Bučan. Foto MMK.

Društvo Gorska reševalna služba Kamnik Lions Klub Kamnik Medobčinski muzej Kamnik Dobrodelna dražba likovnih del