Odprti muzeji za obiskovalce

Objavljeno: 22.01.2021

Spoštovani obiskovalci. S torkom, 26. januarjem 2021 ponovno odpiramo enote Medobčinskega muzeja Kamnik za obiskovalce po veljavnem odpiralnem času, to je od torka do sobote, od 10. do 18. ure.

Posebej vabljeni na občasne razstave, ki so bile zaradi zaprtosti muzejev, težko dosegljive za ogled:
– v Galeriji Miha Maleš: razstava realističnega slikarja Josipa Germa
– v Galeriji Pogled: razstava Urše Toman – Emigracija sanj
– v Rojstni hiši Rudolfa Maistra: Tam pri Celovcu… Koroški plebiscit 1920 v literaturi in glasbi
– v muzeju na gradu Zaprice: vseslovenska razstava o slovenski majoliki, s posebnim poudarkom na kamniški

Na ogled so seveda tudi stalne razstave.

V muzeju smo poskrbeli za vse potrebno, da bo vaš obisk varen. V času povečane možnosti okužb tudi vas prosimo, da spoštujete naslednja priporočila:
– v muzej naj vstopajo le zdrave osebe, ki ne kažejo znakov akutne bolezni dihal (povišana telesna temperatura, kašelj ali kihanje, izcedek iz nosu, bolečine v žrelu, težko dihanje, bolečine v prsih …)
– obisk je mogoč za posameznike in družine oziroma skupine iz istega gospodinjstva
– vstopajte in izstopajte posamično.
– ob vstopu in izstopu si razkužite roke
– zaščitno masko uporabljajte ves čas ogleda
– med obiskom upoštevajte medsebojno razdaljo najmanj 2 m
– sledite označeni smeri ogleda
– bodite pozorni na higieno rok in kašlja in spoštujte vsa priporočila za preprečevanje širjenja okužb.