NOVO - Študijski krožek Nekoč je bilo v Kamniku

Objavljeno: 22.09.2022

Medobčinski muzej Kamnik vas vabi k sodelovanju v študijskem krožku Nekoč je bilo v Kamniku. Srečevali se bomo v Rojstni hiši Rudolfa Maistra, Šutna 23 v Kamniku,  vsak drugi četrtek od 10. do 11.30; začnemo 13. oktobra 2022 in končamo 30. aprila 2023.

S pomočjo različnih domačih strokovnjakov v Medobčinskem muzeju Kamnik –  dokumentalistov,  zgodovinarjev, umetnostnih zgodovinarjev, etnologov, slavistov bomo skupaj odgrinjali kamniško preteklost.

V začetku vsakega študijskega leta so predvidena predavanja o določeni temi, ki jo bomo v tistem letu obravnavali in zbirali gradivo. Po vsakem predavanju bo nekaj časa namenjenega pogovoru in napotkom, kako se raziskovalno lotiti izbrane teme. Nato boste samostojno zbirali spominsko gradivo in ga predstavili preostalim udeležencem. Zbrano gradivo vam bomo pomagali dokumentirati, skenirati, fotografirati. Rezultate našega skupnega dela bomo na ogled postavili na panojih, manjših razstavah, v publikacijah in spominskih albumih.

Za študijsko leto 2022/2023 smo si zamislili raziskovalno temo: 60. leta 20. stoletja v Kamniku. Prav gotovo je iz tega časa ohranjenih še veliko fotografij, predmetov in vaših osebnih spominov. Mogoče hranite še kakšne filmske zapise.

Sicer pa imamo še veliko načrtovanih tem, s katerimi bi želeli sodelovati z vami, kot so na primer dedkovi in babičini spomini na veliko vojno 1914-1918; krajevni posebneži (kdo se ne spomni »temnega valčka«), nekdanje gostilne (kot je bila npr. pri Nebeškem’ očet’); zgodovina vaše hiše, rodbinsko drevo, pa enajsta šola pod mostom, kot je spomine na svojo šolo imenoval Ivan Cankar. Več pa ne izdamo. Morda le še to, da bomo v študijskem letu obiskali tudi kakšno galerijo ali muzej, kjer si bomo ogledali aktualne razstave.

Če vas takole raziskovanje mika, se prijavite na elektronska naslova:  ajuvan@siol.net ali zora.torkar@guest.arnes.si ali na telefonsko številko 01 8317 662 v dopoldanskem času do 10. oktobra 2022.

Brezplačna udeležba. Oglede razstav in ekskurzije se plača posebej.

Vabljeni.

MEDOBČINSKI MUZEJ KAMNIK