Nova razstava - Zgodbe muzejskih predmetov

Objavljeno: 24.02.2021

Medobčinski muzej Kamnik v letu 2021 slavi svojo 60-letnico delovanja. Sicer se je prva zamisel o ustanovitvi muzeja v Kamniku pojavila že leta 1954, ob ukrepih za zaščito Sadnikarjeve zbirke. Dejansko pa je do ustanovitve muzeja prišlo v letu 1961.

Prva v nizu razstav ob 60-letnici MMK je razstava Zgodbe muzejskih predmetov, ki je predstavljena na zunanjih panojih v peš coni na Šutni v Kamniku. Strokovni sodelavci smo pripravili izbor zanimivih predmetov iz različnih zbirk, ki preko zgodbe pripovedujejo svoje življenje.

Muzejski predmet je namreč srce vsakega muzeja. Lahko je na videz nezanimiv, lahko je bleščeč in barvit – vsak je za nas neprecenljiv, kajti vsak od njih skriva v sebi zgodbo o življenju, delu, ustvarjalnosti naših prednikov, bolj ali manj znanih. V naših zbirkah hranimo blizu 25.000 muzejskih predmetov. Pred vami so le izbrani. Te predmete in še veliko več pa lahko vidite na naših stalnih in občasnih razstavah.

Vabljeni k ogledu od 4. marca 2021 dalje.