Na obisku Eike Schmidt, direktor galerije Uffizi

Objavljeno: 24.10.2023

Eden največjih muzejskih kompleksov na svetu, galerija Uffizi, ki jo najdemo v središču Firenc ob reki Arno, je v letu 2021 prvič postala najbolj obiskana kulturna institucija v Italiji. Lani pa je obisk še več kot podvojila in dosegla čez 4 milijone obiskovalcev. Zasluge grejo tudi temeljiti prenovi razstavnih prostorov in posodabljanju programa, za čemer vse od leta 2015 stoji prodoren direktor dr. Eike Schmidt.

Nemški umetnostni zgodovinar je bil prejšnji teden na obisku v Sloveniji in med drugim na Filozofski fakulteti v Ljubljani izvedel uvodno predavanje Mednarodnega središča za primerjalne zgodovinske raziskave. Skupaj s slovenskima kolegoma dr. Matejem Klemenčičem in dr. Samom Štefancem z Filozofske fakultete v Ljubljani so v soboto, 21. oktobra 2023 obiskali tudi Medobčinski muzej Kamnik in si natančno ogledali renesančna kipa Stražarja božjega groba ter svetega Frančiška.