Živopis. Narodna noša v delih Miha Maleša.

Galerija Miha Maleš
Kdaj: 09.09.2021, od 18:00 do 19:00

Vabljeni na odprtje razstave Živopis – narodna noša v delih Miha Maleša v Galeriji Miha Maleš.

Miha Maleš (1903–1987), slikar, grafik, risar, založnik in fotograf je v svojem zelo obsežnem ustvarjalnem opusu naredil številne litografije in monotipije narodnih noš. Grafike predstavljajo tradicionalne noše in oblačilno dediščino, ki jo je umetnik opazil na svojih potovanjih po ozemlju bivše Jugoslavije v 50. letih 20. stoletja ter ob tem ustvaril avtentičen likovni izraz, ki ga zaznamuje lahkotna in elegantna linija ter bogat kolorit.

Kustosinja razstave je Saša Bučan.

Razstava bo na ogled do konca septembra 2021.

Vabljeni.

Obisk kulturnih prireditev je skladno z Odlokom o začasni omejitvi ponujanja kulturnih storitev mogoč le ob obvezni uporabi zaščitnih mask in ob upoštevanju PCT pogoja.
Na prizorišče vstopate na lastno odgovornost in prevzemate odgovornost za izpolnjevanje pogojev.