Zgodbe Maistrovih predmetov - iz virtualnega v resnično

Rojstna hiša Rudolfa Maistra
Kdaj: 22.11.2023, od 18:00 do 19:00

Na predvečer praznika, 22. novembra 2023, ob 18. uri odpiramo v Maistrovi rojstni hiši na Šutni v Kamniku, novo razstavo Zgodbe Maistrovih predmetov, iz virtualne na resnično in obenem praznujemo 10-letnico delovanja Rojstne hiše Rudolfa Maistra v Kamniku, ki je bila odprta 23. novembra 2013. Na ogled bomo postavili Maistrovo dediščino, ki nastopa na spletu v virtualni Maistrovi poti, projektu, ki ga je leta 2021 ustvarilo skupaj 15 kulturnih ustanov in družina Maister. Obiskovalci si bodo na razstavi lahko ogledali dragocene predmete in gradivo, kot so Maistrove knjige iz njegove znamenite knjižnice, njegova pisma, dokumenti, rokopisi … ter prisluhnili njihovim zgodbam.

Avtorica razstave je Alenka Juvan, v sodelovanju s slovenskimi muzeji, arhivi in UKM.

Vljudno vabljeni.