Zadnje javno vodstvo po razstavi Slovenska majolika

Muzej in uprava MMK grad Zaprice
Kdaj: 18.05.2022, od 19:00 do 20:00

Razstava Slovenska majolika, ki jo je pripravil Medobčinski muzej Kamnik v sodelovanju z Narodnim muzejem Slovenije, se 21. maja 2022 zapira.

Vabljeni na zadnje javno vodstvo po razstavi, po kateri vas bo vodila Irena Radej.

IRENA RADEJ se je po končani Srednji šoli za oblikovanje leta 1978 zaposlila v kamniškem Svitu kot slikarka dekorativne keramike. Učila se je pri legendarni slikarki keramike in učiteljici mladih rodov slikark – pri Marici Ftičar: Irena je skozi leta razvila lasten prepoznaven slog slikanja. Leta 1995 je prevzela vodenje slikarske delavnice in jo odločilno odprla javnosti – z razstavami in sodelovanji uveljavljenih slikarjev. Kljub njenim naporom so proizvodnjo poslikane keramike leta 2008 končali. Irena Radej tradicijo poslikane keramike uspešno nadaljuje v Kulturno umetniškem društvu Hiša keramike – Zakaj pa ne majolka, ustanovljeno leta 2014.