Vmesni obred - avtorsko plesno-glasbeni performans Patricije Crnkovič in Teje Poljanšek

Muzej in uprava MMK grad Zaprice
Kdaj: 25.09.2023, od 18:00 do 19:00

Patricija Crnkovič in Teja Poljanšek vas vabiva na

VMESNI OBRED,

avtorski plesno-glasbeni performans,

v ponedeljek, 25. septembra 2023, ob 18. uri, na gradu Zaprice v Kamniku.

Vmesni obred je plesno-glasbeni performans, ki raziskuje notranjo preobrazbo kot posledico vzpostavljanja stika z naravo.

Nastopajoči zaradi urbanih vplivov izmučita vse človeške potenciale, zaradi česar postane preobrazba in osvoboditev edini cilj. Skozi ritual se oddaljujeta od balasta, s katerim nas omejuje kapitalistični ustroj in zapuščata nesmiselne vzorce, po katerih delujemo kot sužnji tujih prepričanj in pravil.

Ob globokem stiku z naravo se v notranji tišini počasi odpirata novi poti avtentičnosti in s pomočjo naravnih materialov vzpostavljata nove temelje, na katerih lahko bivata mirneje in globlje. Glasba in ples se prepleteta v podpori novega prebujanja in pomagata nastopajočima najti smisel v minljivosti in nenavezanosti.

Za avtorici je to prvo skupno sodelovanje, ki je nastalo kot posledica študija na umetniški akademiji Codarts v Rotterdamu.

Režija: Patricija Crnkovič, Teja Poljanšek
Koreografija in ples: Patricija Crnkovič
Avtorska glasba: Teja Poljanšek
Vokal: Teja Poljanšek
Kitara: Matic Smolnikar
Produkcija: Produkcija avtoric
Koprodukcija: Medobčinski muzej Kamnik
Fotografije: Aleš Romaniuk, Zala Rifel
Tonski mojster: Blaž Flerin
Zahvale: Matt Music, Lecom, Napis

Projekt je sofinanciran s strani Občine Kamnik.

Vljudno vabljeni.