Velika planina – zgovorna davnina in ležerna sodobnost

Muzej in uprava MMK grad Zaprice
Kdaj: od 13.06.2018, 19:00 do 13.07.2018, 00:00

Muzej – grad Zaprice, Muzejska pot 3 v Kamniku, muzejski večer – predavanje mag. Boruta Peršolja, v sredo, 13. junija 2018, ob 19. uri.

Velika planina je visokogorski preplet sedmih planin, ki tvorijo eno najstarejših obljudenih slovenskih pokrajin. Dosedanji razvoj, ki odraža več tisočletno souporabo gora in nenehno součinkovanje pokrajinotvornih prvin, je primer izjemne učeče se pokrajine. Prvotna kmetijska raba vedno znova izstopa iz sence sodobnega, množičnega, samooklicanega, zelenega, pohodniškega turizma. Ravnovesje med ohranjanjem nosilne sposobnosti biološke raznovrstnosti, razvojnih potreb domačinov in obiskovalcev ter odločnim vzdrževanjem kulturnih vrednot, je izziv imenovan »plaha ptica«. Se za tem skriva kavka, orel ali vrabec?

O predavatelju:

Mag. Borut Peršolja je Domžalec, geograf, vodnik Planinske zveze Slovenije in inštruktor planinske vzgoje, soavtor Planinske šole, Vodniškega učbenika ter knjige Slovenske gore, avtor številnih znanstvenih, strokovnih in poljudnih člankov o gorah in gorništvu, snovalec in sogovornik sedemdesetih gorniških večerov, avtor besednega in fotografskega bloga Razgledi, občudovalec in večni učenec vsega, kar v naravi in ljudeh prebuja Velika planina.

Vabljeni.