Tatjana Drovenik-Čalič: Šolstvo na Kamniškem v 60. letih 20. stoletja

Muzej in uprava MMK grad Zaprice
Kdaj: 18.10.2023, od 18:00 do 19:00

Vljudno vabljeni na muzejski večer, v sredo, 18. oktobra 2023, ob 18. uri na gradu Zaprice, kjer bomo poslušali predavanje Tatjane Drovenik-Čalič o šolstvu na Kamniškem v 60. letih 20. stoletja.

V okviru razstavnega projekta Veselo v Kamnik bo profesorica razrednega pouka in publicistka Tatjana Drovenik-Čalič predstavila razvoj šolstva na Kamniškem v 60. letih 20. stoletja. Takrat so se uresničile spremembe šolske reforme iz leta 1958. To desetletje predstavlja z izgradnjami novih šol, telovadnic in adaptacijo starih šolskih poslopij  pravi investicijski bum.

V Kamniku so po šolski reformi nastale štiri centralne osnovne šole, ki so jim leta 1964 določili pripadajoče podružnične šole; I. osnovna šola (danes OŠ Frana Albrehta) je imela podružnice v Nevljah, Mekinjah, Tunjicah, Vranji Peči in na Duplici; II. osnovna šola (danes OŠ Toma Brejca) pa na Selih, Lokah, Šmartnem v Tuhinju, Zg. Tuhinju, Špitaliču in Motniku. Osnovna šola Stranje je imela podružnico samo na Gozdu. Centralna šola pa je bila še Komenda – Moste.