Slovenski kulturni praznik v kamniškem muzeju

vse enote
Kdaj: 08.02.2024, od 10:00 do 19:00

Vabljeni v Medobčinski muzej Kamnik na Slovenski kulturni praznik, kjer se bo 8. februarja 2024 dogajalo marsikaj.

Na sam praznik, v četrtek, 8. februarja 2024 bodo vse enote Medobčinskega muzeja Kamnik odprte od 10. do 18. ure za brezplačne oglede stalnih in naslednjih občasnih razstav:

Galerija Miha Maleš: Rok Zelenko – Barvitost vsakdana,  Miha Maleš,  Kamniški umetnik

Galerija Pogled: Admir Ganić Scenografija za sevdah

Muzej – grad Zaprice: Veselo v Kamnik, v glavnem šestdeseta, Skrivnostne poti negovskih čelad, Sadnikarjeva zbirka – 130 let

Rojstna hiša Rudolfa Maistra: Zgodbe Maistrovih predmetov

8.februarja 2024, ob 11. uri vabljeni v muzej na javno vodstvo po razstavi SKRIVNOSTNE POTI NEGOVSKIH ČELAD. Vodila bo soavtorica Janja Železnikar.

8.februarja 2024, ob 16. uri vabljeni v Galerijo Miha Maleš na zadnje javno vodstvo z Rokom Zelenkom in Sašo Bučan po razstavi ROK ZELENKO – BARVITOST VSAKDANA.

8.februarja 2024, ob 18. uri vabljeni v Galerijo Miha Maleš na projekcijo dokumentarnega filma VLASTO KOPAČ – 110 LET, avtoric Janje Železnikar in Andreje Humar Gruden.