Slavnostni večer: Medobčinski muzej Kamnik – z vami že šest desetletij

Muzej in uprava MMK grad Zaprice
Kdaj: 14.10.2021, od 18:00 do 20:00

Medobčinski muzej Kamnik letos slavi svojo 60-letnico delovanja. 4. decembra 1961 je bil ustanovljen kamniški muzej.

Muzej je edini javni zavod, ki skrbi za varovanje, hranjenje in predstavljanje premične kulturne dediščine na širšem kamniškem območju ter je vpisan v razvid pooblaščenih muzejev Ministrstva za kulturo RS. Naša naloga je, da ohranjamo preteklo in polpreteklo kulturno dediščino za prihodnje rodove na zanimiv in privlačen način. Obenem pa je muzej tudi mesto srečanj različnih generacij, iskanja in posredovanja novih znanj in spretnosti, povezanih z bogato kulturno dediščino naših prednikov.

Na slavnostnem večeru vam bomo z razstavo predstavili delo muzeja v šestih desetletjih.

Slavnostni govorniki:

Matej Slapar, župan Občine Kamnik

Doc. ddr. Verena Vidrih Perko, muzejska svetnica

Mag. Zora Torkar, direktorica

V glasbenem programu bodo nastopili Počeni škafi.

Vabljeni.

Za obisk prireditve je treba izpolnjevati PCT pogoj, obvezna je tudi uporaba zaščitne maske.

Foto: Jošt Gantar, slovenia.info