Predstavitev nove knjige Odsevi kamniških tisočletij

Muzej in uprava MMK grad Zaprice
Kdaj: 11.12.2019, od 18:00 do 19:00

Ob 790-letnici prve do zdaj znane pisne omembe kamniških meščanov in ob bližajoči se 60- letnici kamniškega muzeja smo pripravili novo publikacijo Odsevi kamniških tisočletij, ki nam nudi vpogled v geološko, arheološko, zgodovinsko in umetno­stno-zgodovinsko dogajanje s kulturno in z naravno dediščino izredno bogatega kamniškega območja – od najstarejših fosilnih najdb in poselitve kamniškega prostora v prazgodovini do oblikovanja Države SHS leta 1918. Besedila o zgodovinskih obdobjih, v katera so vključena tudi novejša spoznanja in vedenje, dopolnjujejo zanimivosti, izbrane osebnosti, tudi odlomki iz literature in legende. Ter seveda izjemno bogato slikovno gradivo.

Publikacijo bodo predstavili avtorji: dr. Jure Žalohar, Janja Železnikar in mag. Zora Torkar. Dobro popotnico knjigi bo zaželel tudi župan Občine Kamnik, g. Matej Slapar.

V glasbenem programu bodo nastopili učenci Glasbene šole Kamnik.