Spominski pohod, Po poteh dr. Toneta Cevca - po Veliki planini

Muzej in uprava MMK grad Zaprice
Kdaj: 27.08.2022, od 08:30 do 18:00
V soboto, 27. avgusta 2022 organiziramo pohod Po poteh dr. Toneta Cevca – po Veliki planini.
Dobimo se ob 8.30. uri na parkirišču na Marjaninih njivah.
Po planini nas bodo vodili njegovi dolgoletni sodelavci etnologi in arheologi.
Za pohod je potrebna predhodna prijava na mail: janja.zeleznikar@gmail.com.
Število pohodnikov bo omejeno na 40.

Na sprehodu po Veliki planini nam bodo vse o Tonetu Cevcu in njegovih raziskavah planine povedali:

–          Dr. Jana Horvat, arheologinja z ZRC SAZU – Inštitut za arheologijo

–          France Stele, fotograf, univ. dipl. inž. lesarstva in dolgoletni Cevčev sodelavec pri terenskem in poterenskem delu

–          Dr. Špela Ledinek Lozej, etnologinja z ZRC SAZU – Inštitut za slovensko narodopisje

–          Mag. Borut Peršolja, geograf, gornik, bloger, fotograf, naravovarstvenik

–          France Malešič, pediater, gornik, član PD Kamnik, publicist

Smer pohoda: – Marjanine njive – Gojška planina (opcije: Bukovec – Dovja griča – Tiha dolina) Pečice – Veliki Stan (Preskarca, kapela Marije Snežne) – Zeleni rob in Gradišče, ter povratek nazaj – Domžalski dom – Marjanine njive.

Malico imate lahko v nahrbtniku … hrana in pijača pa je na voljo tudi v kočah in domovih.