Od Rojstne hiše Rudolfa Maistra do kamniškega Vojnega muzeja

Rojstna hiša Rudolfa Maistra
Kdaj: 17.10.2018, od 18:00 do 20:00

Tokrat bo Maistrov večer potekal kot preplet teorije in kratkega sprehoda od enega do drugega muzeja, povezanega z obdobjem vojn in nekoliko tudi časa po njej. Začeli bomo v generalovi rojstni hiši z vodstvom po občasni razstavi Oj, ta soldaški boben (Prva vojna iz zasebnih zbirk na Kamniškem), vodila vas bo avtorica Alenka Juvan.
Nato se bomo napotili skozi mesto do Vojnega muzeja, ki domuje pod kamniško glavno avtobusno postajo. V prostoru, v katerem je bilo nekdaj skladišče teritorialne obrambe, so zasebni zbiralci, člani Kulturno-zgodovinskega društva Triglav oblikovali občasno dostopno postavitev iz predmetov, dokumentov, fotografij, različnega gradiva iz svojih zasebnih zbirk, povezanih z obdobjem prve in druge svetovne vojne, pa še kaj zraven. Po muzeju bo obiskovalce vodil Jernej Brajer, predsednik društva, ki je s predmeti iz svoje zbirke sodeloval tudi pri občasni razstavi v Maistrovi rojstni hiši.
Vsekakor kratek sprehod po mestu in razstavah obeta zanimiv večer.