Nevlje kot arheološko najdišče – Kje so živeli mamutovi sodobniki?

Muzej in uprava MMK grad Zaprice
Kdaj: 10.05.2018, od 19:00 do 00:00

Predavanje mag. Draška Josipoviča, muzej – grad Zaprice, v četrtek, 10. maja 2018 ob 19. uri.

Nevlje so širši javnosti znane predvsem zaradi mamutovega okostja, ki so ga tu odkrili leta 1938. Ob gradnji kanalizacije proti Tuhinjski dolini leta 2015 so arheologi spremljali gradbena dela. Na območju severno od cerkve sv. Jurija v Nevljah je trasa kanalizacije potekala neposredno po strugi stare Nevljice. Posebnih najdb, razen ročaja rimskodobne amfore, na trasi niso našli, je pa arheološka ekipa na pobočju terase, kjer stoji hiša s št. Nevlje 32, pridobila dokaze, ki osvetljujejo okoliščine, v katerih so pred 80 leti našli okostje neveljskega velikana.

Predavatelj mag. Draško Josipovič nam bo približal čas in dogajanje pred 20.000 leti na tej lokaciji.

Mag. Draško Josipovič (1959), arheolog in zasebni raziskovalec, izkopavalec žrtev medvojnih in povojnih pobojev, amaterski astronom, v mlajših letih jamar. V obdobju med 1989 in 1995 je bil predavatelj paleolitske arheologije na Oddelku za arheologijo FF Univerze v Ljubljani. Izkopaval je na številnih najdiščih po Sloveniji (Emona–Ljubljana, Castra–Ajdovščina, Carnium–Kranj, Aegida–Koper oz. Sermin itd.). Je avtor več člankov in soavtor treh monografij.

Vabljeni.