Muzejski večer: Skrite ostaline starega Kamnika - arheološke raziskave na Glavnem trgu 2017

Galerija Miha Maleš
Kdaj: 28.02.2018, od 18:00 do 00:00

Muzejski večer bo tokrat v Galeriji Miha Maleš, v sredo, 28. februarja 2018 ob 18. uri. Predavala bosta Gregor Gruden in Pavla Peterle Udovič.

V juniju in juliju 2017 sta ekipi podjetij Avgusta d.o.o. in ArheoVed izvajali nadzor nad gradnjo v mestnem jedru Kamnika. Gradbena dela so se izvajala ob gradnji oz. prenovi kanalizacije in vodovoda ter izvedbi tlakovanja na Glavnem trgu v Kamniku. Tekom arheološkega nadzora je bilo odkritih več arhitekturnih ostalin, kot so temelji mestnega obzidja in hiš, starejša ulična tlakovanja ter drugi deli mestne infrastrukture.

Arheologi so najdene ostanke povezali z zgodovinskimi zapisi, da bi dobili čim bolj celostno predstavo o podobi Kamnika v preteklosti. Najdbe in odkritja bosta predstavila arheologa Gregor Gruden in mag. Pavla Peterle Udovič, predstavnika izvajalcev del.

Vabljeni.