Muzejski večer: dr. Matija Turk - Sledovi kamenodobnega človeka na Kamniškem

Muzej in uprava MMK grad Zaprice
Kdaj: 26.10.2022, od 18:00 do 19:00

Vabljeni na muzejski večer, v sredo, 26. oktobra 2022, ob 18. uri na grad Zaprice. Dr. Matija Turk nam bo predstavil sledovi kamenodobnega človeka na Kamniškem.

Kako stare so najstarejše sledi poselitve Kamnika oz. njegove neposredne okolice? Kdaj prvič in zakaj je človek izbral določena mesta za naselitev. Kje, kdaj in kdo je odkril in izkopaval starejšekamenodobne ostanke orodij, bivališč kamenodobnih prišlekov na Kamniškem? Kakšne so bile takratne podnebne razmere, kakšno je bilo okolje, rastlinstvo in živalstvo, ki je bila hrana tedanjemu človeku? Vse to in še več, nam bo v zanimivem predavanju odkril dr. Matija Turk.

Dr. Matija Turk je leta 2004 diplomiral na Oddelku za arheologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani. Za diplomsko nalogo je obdelal kamnite najdbe iz najdišča Mala Triglavca na Divaškem Krasu. Leta 2011 je doktoriral na temo kamnitih orodij iz paleolitskega najdišča Divje babe I. Od leta 2015 je zaposlen na Inštitutu za arheologijo ZRC SAZU, kjer se ukvarja z raziskavami starejše in srednje kamene dobe (paleolitika in mezolitika) v Sloveniji. V Narodnem muzeju Slovenije je poskrbel za novo postavitev paleolitskega dela stalne arheološke razstave.

Vabljeni.