Klementina Golija: Več kot pogled

Galerija Miha Maleš
Kdaj: 03.07.2020, od 19:00 do 20:00

Klemetina Golija se je rodila na Jesenicah. Slikarstvo je študirala na Accademii di Belle Arti v Milanu, kjer je leta 1990 diplomirala (prof. G. Baruzzi, G. Maronicello). Magistrski študij je nadaljevala na ALUO v Ljubljani, kjer je magistrirala iz grafike (prof. L. Logar) in slikarstva (G. Gnamuš). Študijsko se je izpopolnjevala v Bostonu, New Yorku in v Parizu. Za njo je preko 120 samostojnih razstav, sodelovala pa je na več kot 300 skupinskih razstavah doma in v tujini. Za svoje delo je prejela številna priznanja in nagrade. Tokrat jo v Kamniku predstavljamo v okviru skupnega projekta – razstave z naslovom Več kot pogled, kjer je sodelovalo več inštitucij – Medobčinski muzej Kamnik – Galerija Miha Maleš, Muzeji radovljiške občine – galerija Šivčeva hiša, Pokrajinski muzej Ptuj – Ormož – Miheličeva galerija in Gorenjski muzej. Pod okriljem vseh je nastala tudi izjemno lepa in pregledna monografija slikarke, ki jo je oblikovno zasnovala Barbara Kokalj Bogataj.

»…S prepoznavno likovno govorico in oblikovanim občutkom za risbo¸, kompozicijo in barvo prenaša na platno svoje življenje, kjer nas podobe, polne simbolov in univerzalnih artefaktov skrivnostno nagovarjajo in nikoli ne pustijo ravnodušnih. Klementina Golija je s svojim angažiranim likovnim ustvarjanjem temeljito posegla v slovenski likovni umetniški prostor od konca 20. stoletja naprej z izhodišči v sodobnem modernističnem slikarstvu.« (zapis iz kataloga Več kot pogled, Stanka Gačnik)

Dela slikarke bo predstavil ddr. Damir Globočnik.

Vabljeni.