Kamniške poletne muzejske noči – 20 let

spletne strani
Kdaj: od 07.04.2022, 10:00 do 10.04.2022, 18:00

#naprejvpreteklost #nočvmuzeju

Spletna akcija Skupnosti muzejev Slovenije in Službe za premično dediščino predstavlja v letu 2022 prav posebni obletnici: 150- letnico rojstva arhitekta Jožeta Plečnika, ki je pustil velik pečat tako v domačem kot tujem prostoru. Prav tako letos praznujemo okroglo obletnico Poletna muzejska noč, ki je ena največjih promocijskih akcij slovenskih muzejev in galerij in neprekinjeno deluje že 20 let.

Zato vas vabimo, da se nam ponovno pridružite pri spomladanski akciji Naprej v preteklost, ki se bo tokrat odvijala med 4. in 10. aprilom in bo obarvana v duhu omenjenih obletnic. Na spletu in družbenih omrežjih smo pripravili vrsto zanimivih dogodkov, ki jih boste tokrat našli pod že znanim ključnikom #naprejvpreteklost, kateremu smo pridružili še ključnika #nočvmuzeju in #Plečnikvmuzeju. Vljudno vas vabimo, da se nam pridružite pri spoznavanju in odkrivanju bogate dediščine slovenskih muzejev in galerij.

Naprej v preteklost_program

Medobčinski muzej Kamnik sodeluje s praznovanjem 20- letnice poletne muzejske noči. Za vas smo pripravili video Kamniške poletne muzejske noči – 20 let, ki bo premierno predvajan v četrtek, 7. aprila 2022, ob 10. uri na naši spletni strani in družbenih omrežjih. Avtor: Marko Kumer, montaža: Vladimir Ristić.

Vabljeni k ogledu.