Javno vodstvo: Pot smodnika in tovarištva – z minibusom po poteh industrijske dediščine Kamnika

Muzej in uprava MMK grad Zaprice
Kdaj: 19.08.2018, od 16:00 do 23:00

V okviru festivala Kamfest 2018 vas bosta Goran Završnik iz KD Priden možic in Marko Kumer iz Medobčinskega muzeja Kamnik ponovno popeljala po kamniški industrijski dediščini.

Pot se bo začela točno ob 16. uri v muzeju na gradu Zaprice (Muzejska pot 3, 1241 Kamnik) s krajšim vodenim ogledom razstave NA SODU SMODNIKA. Nato nas bo minibus peljal do tovarne Titan, kjer bo sledil ekskluzivni ogled njihove  skoraj sto let stare elektrarne. Pot bo potem ob vodstvu Gorana Završnika in Marka Kumra vodila do Svilanita in Ete, se nadaljevala z Utokom in Alpremom ter šla mimo nekdanjih lokacij tovarn Svit in Vesna do zadnje postaje – nekdanje smodnišnice. Sodelovali bodo tudi igralci - improvizatorji, ki bodo med drugim v sejni dvorani Katzenberga po resničnih dogodkih uprizorili rekonstrukcijo prelomnih sej upravnega odbora, ki so vodile k neizbežnemu koncu najstarejše kamniške tovarne.

Za slovo še pogostitev z malinovcem in piškoti. Izlet je brezplačen.

Prijave: 031 592 125 (Marko Kumer) ali pst.kamnik@gmail.com.

Število mest je omejeno na 20 udeležencev.