Javno vodstvo po razstavi Slovenska majolika

Muzej in uprava MMK grad Zaprice
Kdaj: 11.09.2021, od 11:00 do 12:00

Skupna razstava Narodnega muzeja Slovenije in Medobčinskega muzeja Kamnik Slovenska majolika je posvečena posodi za vino, izdelani iz beloprstene keramike. V slovenski tradiciji ima poseben status – postala je tako rekoč mitološki predmet, tesno povezan s samobitnostjo slovenskega naroda, saj jo kot simbol dobre in vesele družbe opevajo tudi ljudske pesmi. Razstava zaobjema zgodovino majolike, njeno izdelovanje, tovarne keramike s poudarkom na kamniški proizvodnji ter likovnim in estetskim komponentam majolike.

Vodila bosta soavtorja razstave Saša Bučan in Marko Kumer.

V skladu z Odlokom o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenja in testiranja za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2 (Uradni list RS, št. 142/21) morajo obiskovalci muzejev, galerij in kulturnih prireditev, ki jih le-ti organizirajo izpolnjevati naslednje pogoje:

• izpolnjevati PCT pogoj (razen otroci, ki so mlajši od 12 let);
  • obvezna uporaba zaščitne maske pri gibanju in zadrževanju v vseh zaprtih prostorih muzeja in galerije (razen otroci do dopolnjenega 6. leta starosti) in na odprtih javnih krajih, če ni mogoče zagotoviti medosebne razdalje najmanj 1,5 metra (razen za člane istega gospodinjstva);
  • obvezno razkuževati roke ob vstopu v muzejske in galerijske prostore.