Delavnici Sodobna keramika s kiparko Tamaro Bregar

Hiša keramike, Šutna 29, Kamnik
Kdaj: 09.05.2019, od 17:00 do 20:00

Galerija Miha Maleš in Hiša keramike organizirata delavnici na temo Sodobna keramika s kiparko Tamaro Bregar, ki se bosta v maju odvijali v Hiši keramike v Kamniku.

Tamara Bregar je leta 2016 diplomirala s področja kiparstva na Pedagoški fakulteti v Ljubljani, smer Likovna pedagogika, pri profesorju Mirku Bratuši. Leta 2014 je bila na študijski izmenjavi Erasmus na univerzi Kunstuniversität Linz v Avstriji. Leta 2017 je bila na študijski izmenjavi na Oddelku za keramiko na Akademiji lepih umetnosti Eugeniusza Gepperta v Vroclavu. Leta 2015 je bila izbrana za Mednarodni trienale keramike UNICUM, prav tako je leta 2018 na tem dogodku znova na pokazala svoja dela, ki pa so že kazala njeno raziskovanje v mediju keramike. Leta 2018 je Slovenijo kot izbrana predstavnica zastopala na mednarodni razstavi evropske keramike European Ceramic Context 2018 v Bornholmu (Danskem). Leta 2018 je razstavljala tudi v Umetniškem centru Marka Rothka v Latviji in na razstavi Eco Drava v Narodnem domu v Mariboru. Uvrščena je bila tudi na razstavo mladih perspektivnih umetnikov v ZDSLU-ju ter se prvič tudi samostojno predstavila v galeriji Pedagoške fakultete v Ljubljani ter nedavno tudi v galeriji Pogled v Kamniku.

Delavnica z umetnikom:
Maksimalno število udeležencev 10 (minimalno število za izvedbo delavnice je 6 udeležencev)
Delavnica je namenjena vsem starostnim skupinam.

Termini:
1. delavnica: četrtek, 9. maja 2019, od 17. do 20. ure
2. delavnica: četrtek, 16. maja 2019, od 17. do 20. ure.

Na delavnici bi udeleženci izdelali vsak svojo skulpturo, katero bi tudi poslikali.
1. srečanje : modeliranje (med prvim in drugim srečanjem sledi žganje izdelkov, da jih nato lahko poslikamo z podglazurnimi barvami)
2. srečanje: poslikava izdelkov z podglazurami barvami ter glaziranje (sledi še drugo žganje in prevzem izdelkov)

Cilji:
• Udeleženci se seznanijo z osnovnimi principi oblikovanja in preoblikovanja gline
• Spoznajo osnovne lastnosti področja keramike
• Spoznajo tehnike potrebne za oblikovanje uporabnih predmetov iz gline
• Se seznanijo z pojmom in tehniko poslikave keramike
• Spoznajo pojme biskvitno žganje, glaziranje, podglazure

Cena obeh delavnic in materiala je 36,00 € na osebo. Gotovinsko plačilo na prvi delavnici.
Prijave sprejemamo do 6. 5. 2019 na elektronska naslova: sasa.bucan@gmail.com in irena.radej@gmail.com.
Vljudno vabljeni.