Zakladi hrvaške oblačilne in nesnovne dediščine

Galerija Miha Maleš
Kdaj: od 21.08.2018, 00:00 do 20.09.2018, 16:00

Zavod za turizem, šport in kulturo Kamnik je kot spremljevalno razstavo ob 48. dnevih narodnih noš in oblačilne dediščine pripravil razstavo Zakladi hrvaške oblačilne in nesnovne dediščine. V letu evropske kulturne dediščine bo razstava prikazala najdragocenejše kostume iz zbirk Folklornega ansambla Zagreb-Markovac in Posudionice i radionice narodnih nošnji.

Rdeča nit tokratne razstave, ki združuje dve različni, a vendar sorodni organizaciji, je zaščitena nesnovna dediščina Hrvaške. Na razstavi bo zaščitena nesnovna kulturna dediščina Hrvaške predstavljena v posredni ali neposredni povezavi z eksponati, ki so izbrani tako, da prikazujejo oblačilno dediščino Hrvaške v njenih vseh štirih regijah (panonski, alpski, dinarski in jadranski).

Razstava bo v času dnevov narodnih noš in oblačilne dediščine, od 7. do 9. septembra, odprta od 10. do 18. ure. Ogled bo v tem času brezplačen.