Urša Toman - Emigracije sanj

Galerija Pogled
Kdaj: Za nedoločen čas

Na tokratni razstavi v galeriji Pogled se predstavlja kiparka Urša Toman. Urša je študirala na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani, kjer je leta 1998 diplomirala iz kiparstva. Od leta 1993 sodeluje z Metelkovo mestom pri številnih dogodkih in prireditvah in se predstavlja na številnih samostojnih in skupinskih razstavah doma in v tujini. Njeno zanimanje za umestitev skulpture v naravno okolje, parke in vrtove se kaže skozi njena dela, ki so umeščena v taka okolja. Ukvarja se tudi z vodenjem likovnih delavnic in sodeluje pri pedagoško – andragoških projektih.
Urša Toman ustvarja igrive skulpture, ki so prežete s tenkočutnostjo, milino, nebogljenostjo in otroško razigranostjo. Izdela jih v naravne materiale kot so glina, les, kamen in jih kombinira z dodatki barve. Figure, ki pretežno pripadajo mali, intimni formi, zaznamujejo poudarjene oči in čutne ustnice, ki postanejo zgovorni portretni segment upodobitve.

Oglejte si predstavitev umetnice v naslednjem videu: