Pogled v Pogled - 5 let Galerije Pogled 2017-2021

Galerija Miha Maleš
Kdaj: od 02.06.2023, 19:00 do 20.10.2023, 18:00

Jeseni leta 2016 se je odprla možnost, da v drugem nadstropju galerije Miha Maleš v središču Kamnika odpremo nov prostor, ki bo namenjen sodobnemu umetniškemu ustvarjanju. V galeriji Pogled so tako razstavljali popolnoma sveži, mladi umetniki kot tudi tisti, ki so na svoji poti do poznih let uspeli ohraniti mladosten pogled na svet in dogajanje ter predvsem sodoben likovni izraz.

Po prvem letu delovanja je bil vsakoletni projekt Sodobnost sprejet in podprt tudi s strani Občine Kamnik in Ministrstva za kulturo, kar nam je dalo dodatno vzpodbudo in potrditev, da smo na pravi poti. Čas korona virusa in množičnega omejevanja gibanja je v naše predstavljanje (pravzaprav iz nuje, da ne bi dogodki ostali skriti očem publike) vnesel tudi kratke predstavitvene video posnetke, ki so opremljeni z avtorsko glasbo oblikovalca Vladimirja Ristića, ki poleg videa ohranja in razvija vizualno podobo naše galerije z ličnimi zloženkami in plakati.

Vsako leto na naš razpis prispejo številne prijave avtorjev, ki pa se iz leta v leto povečujejo in tako počasi majhen razstavni prostor galerije Pogled pridobiva svoje mesto med velikani, v katerega vstopajo tako mladi sodobni umetniki (med katerimi je bila marsikomu razstava v galeriji Pogled prva stopnica in vstopnica na slovensko likovno sceno) kot tudi že uveljavljeni slovenski umetniki s svojimi intimnejšimi zgodbami, ki jim prostor galerije prav zaradi tega ustreza.

Prva petletka je za nami in tako se na skupinski razstavi Pogled 5 let predstavlja kar 29 slovenskih umetnikov, s prepoznavnimi likovnimi zgodbami, lastnimi vsakemu posamezniku, ki so skupaj z nami ustvarjali pot galerije Pogled – kamniškega razstavnega prostora, ki vse od jeseni 2016 bogati kamniški in širši slovenski likovni prostor.

(iz kataloga razstave avtorice in kustosinje razstave Saše Bučan)

SODELUJOČI:

Slikarstvo (M. Sterle, K. Klimt, B. Demšar, B. Plesničar, M. Šuštar, M. Kavčič, M. Šubic, B. Carniollus, M. Sekulič Fo, A. Pavlovec, Ž. Vrezec, G. Pratneker, M. Borovničar, P. Kolenko),

Kiparstvo (T. Bregar, N. Koželj, T. Curk Sorta, U. Toman)

Grafika ( O. Pilić, A. Košar, K. Sorta, A. Hribar Lemovec, M. Erič),

Strip (M. Ramoveš, K. Kovše),

Ilustracija (P. Lovšin)

Fotografija (A. Š. Kralj, J. Bizjak, K. Bogataj).

KOLOFON

Občasna razstava Pogled v Pogled – 5 let Galerije Pogled 2017-2021, 2. 6. – 20. 10. 2023. Medobčinski muzej Kamnik – Galerija Miha Maleš. Zanj: mag. Zora Torkar
Kustosinja razstave: Saša Bučan Besedilo: Saša Bučan Oblikovanje: Vladimir Ristić Lektoriranje: Ana Gruden Tisk: Studio Print Projekt sta financirali: Občina Kamnik in Ministrstvo za kulturo