Miha Maleš - slikajoči pesnik

Galerija Miha Maleš
Kdaj: Za nedoločen čas

Miha Maleš je v slovenski umetnosti veliko ime. Je ena osrednjih, vsestranskih osebnosti slovenske likovne umetnosti, poleg raznolikega likovnega udejstvovanja pa ga zaznamuje tudi druga plat njegovega značaja. Bil je namreč tudi velik zbiralec umetniških del, pobudnik in vodja umetniške skupine Četrta generacija, likovni organizator in publicist. In ker je bil izjemno likovno čuteč, kar lahko spremljamo skozi celotno njegovo ustvarjanje, je znal vsa ta področja tudi skladno povezovati.

KOLOFON
Spletna razstava Miha Maleš – slikajoči pesnik, november 2020 Medobčinski muzej Kamnik – Galerija Miha Maleš Zanj: mag. Zora Torkar
Besedilo in izbor fotografij: Saša Bučan Brala: Saša Bučan Video izdelal: Vladimir Ristić Izdelavo financirala: Ministrstvo za kulturo RS in Občina Kamnik