Stane Gabrovec, starosta slovenske arheološke in muzejske stroke

Muzej in uprava MMK grad Zaprice
Kdaj: Za nedoločen čas

V sklopu projekta počastitve 100. obletnice rojstva akad. prof. dr. Staneta Gabrovca, 1. oktobra 2020, ob 18. uri, ki se je odvijala na gradu Zaprice, so o Kamniškem častnem občanu, akademiku, profesorju, doktorju Stanetu Gabrovcu spregovorili:

Matej Slapar, župan občine Kamnik o Gabrovcu kot častnem občanu občine Kamnik, akad. prof. dr. Peter Štih (predsednik SAZU) o akademskem delu Gabrovčeve kariere, dr. Janka Istenič (predstojnika arheološkega oddelka NMS) o Gabrovcu kot kustosu, raziskovalcu, znanstveniku in terenskem raziskovalcu in o karieri muzejskega kustosa v Narodnem muzeju, doc. dr. Andrej Gaspari (predstojnik oddelka za arheologijo FF v Lj.) o delu univerzitetnega profesorja oz. Gabrovčevi pedagoški karieri, ddr. Mitja Guštin (profesor na Univerzi na Primorskem, Gabrovčev študent prve generacije) o leto 1968 in profesorju, ter akad. slikar Tomaž Perko, o Gabrovcu, stricu.

1.oktobra 2020 je bila tudi premiera filma o Stanetu Gabrovcu.

KOLOFON
Spletna razstava Stane Gabrovec, starosta slovenske arheološke in muzejske stroke. 1. 10. 2020. Medobčinski muzej Kamnik – muzej zanj: mag. Zora Torkar
Scenarij in izbor fotografij: Janja Železnikar Lektoriranje: Ana Gruden Izdelava videa: Šarka Likon CEBRAM d. o. o. Pomoč pri realizaciji: Valentin Perko in Rado Likon Besedilo bral: Ambrož Kvartič Gradivo: družina Gabrovec, družina Perko, arhiv Medobčinskega muzeja Kamnik, Narodnega muzeja Slovenije, Muzeja novejše zgodovine Slovenije, Slovenskega etnografskega muzeja in Knjižnice Logatec Filmsko gradivo: arhiv TV SLO in arhiv Valentina Perka Arhivsko gradivo: Nadškofijski arhiv Ljubljana, Arhiv RS in Zgodovinski arhiv Ljubljana Projekt sta omogočila: Občina Kamnik in Ministrstvo za kulturo RS